Když do vyhledávače zadáte větu: Jak sledovat manželku

Zadáte-li tuto větu do okna vyhledávače, odpovědí Vám bude seznam e-shopů, nabízejících různou sledovací techniku – GPS lokátory do auta, sledovací zařízení, štěnice, webkamery či spyware. Seznam e-shopů tu a tam doplní článek o tom, jak tyto moderní technologie zasahují do vztahů, jak je snadné získat informace např. o nevěře.  

Nelze si nevšimnout, že prodejci těchto zařízení používají zvláštní argumentaci, aby svoje zboží prodali. Celkem logicky argumentují, že pořízením sledovacího zařízení ušetří nakupující za služby soukromého detektiva. Prodejci také opakují, že kupující má přece právo vědět, co jeho žena dělá. Zaměření na svá práva jde často ruku v ruce s ignorací svých povinností. Zde je okázale ignorována povinnost dodržovat platné zákony.  

Není zrovna překvapením, že prodejci zatajují to podstatné a tím je, že sledování někoho a narušování jeho soukromí je nejen nemorální, ale také nezákonné. A už vůbec se nikdo nezamýšlí, jak vztah vypadá, když se problémy řeší sledováním a ne otevřenou komunikací. V tomto případě jsou moderní sledovací zařízení dobrým sluhou, ale špatným pánem. 

S kontrolou se setkává více než 90% klientek Informačního a poradenského centra ROSA. 

Posted in VÍŠ, KDO TĚ SLEDUJE?.